ECM Belgelendirme

ECM Belgelendirme

ECM Belgelendirme

ECM Belgesi, her yük vagonu bakım kuruluşu tarafından sahip olunması gereken bir belgedir. “ ECM Sertifikası “ bakımdan sorunlu kuruluşa 2004/49/AT yönetmeliği gereğince verilir. Her demiryolu aracının, hizmete konulmadan veya demiryolu ağında kullanılmadan önce bakımından sorumlu bir kuruluşa sahip olması gerekir. Bu kuruluşlar, uyguladıkları bakım sistemi  sayesinde, bakımından sorumlu oldukları araçların güvenli şekilde çalışır durumda olmalarını sağlarlar. Kuruluşlar bakım faaliyetlerini gerçekleştirirken, bu faaliyetlerin her aracın sahip olması gereken bakım dosyasına, TSI hükümlerine ve bakım kurallarına uygun olmasını sağlar.

ECM sertifikası, başvuran bakım kuruluşunun bakım işlevlerini yerine getirme ve bakımın operasyonel fonksiyonlarını sağlayabilme yeteneğinin değerlendirilmesidir. Yük vagonları için bakımdan sorumlu her bir kuruluş, ulusal bir emniyet makamına uygun olarak tanınan veya onaylanmış bir kuruluş tarafından ruhsatlandırılır.

ECM sertifikası, yük vagonlarının bakımından sorumlu kuruluş tarafından kurulan bakım sisteminin 445/2011/EU düzenlemesine uygun olduğunu gösterir. ECM belgelendirme sistemi Avrupa Birliği dahilindeki demiryolu ağında kullanılacak yük vagonlarının bakımından sorumlu her kuruluş için geçerlidir.

ECM Belgesi alabilmek için gereken sistem aşağıdaki değerlendirme kriterlerini sağlayabilmelidir.
I. Yönetim işlevi şartları ve değerlendirme kriterleri
II. Bakım geliştirme fonksiyonu için koşullar ve değerlendirme kriterleri
III. Filo bakım yönetim fonksiyonu için koşullar ve değerlendirme kriterleri
IV. Bakım sağlama fonksiyonu için koşullar ve değerlendirme kriterleri

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.
Merhaba. Bize haritadan kolayca ulaşabilirsiniz.